Webové stránky www.msoucek.cz používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. V případě nesouhlasu lze použití cookies zakázat v nastavení vašeho internetového prohlížeče.

Co jsou soubory cookie a k čemu slouží

Soubory cookie jsou velmi krátké textové soubory vytvářené webovým serverem, které se ukládají přes internetový prohlížeč do počítače uživatele. Informace, které soubory cookie obsahují, může webový server použít v momentě, kdy uživatel opět navštíví stránku. Soubory cookie je možné považovat za pomyslnou identifikační kartu uživatele internetu, která webové stránce sděluje, kdy se uživatel vrátil.

Soubory cookie usnadňují interakci mezi uživateli a webovými stránkami, bez cookies by šlo jen velmi obtížně v e-shopech naplnit nákupní košík nebo třeba jen uložit přihlašovací údaje pro další návštěvu uživatele. Webové stránky cookies často využívají pro marketingové účely a k měření návštěvnosti.

Druhy souborů cookie

Rozlišujeme cookies první strany, které jsou vytvářeny webem, který uživatel navštíví, a cookies třetí strany, jež jsou vytvářeny jinými weby. V tomto případě jde například o reklamy, které se zobrazují na navštívené stránce.

Podle životnosti cookies dělíme na dočasné a trvalé. Dočasné soubory cookie se ukládají do paměti počítače během prohlížení stránek a po zavření prohlížeče jsou z počítače automaticky smazány. Trvalé soubory cookie webové stránky využívají k analýze chování uživatelů při procházení webu. Používají se k získávání informací o počtu návštěvníků, celkovém výkonu webové stránky nebo průměrné době strávené na konkrétní stránce. Tyto cookies se ukládají do počítače uživatele a zůstávají zde po pevně stanovenou dobu, která záleží na nastavení internetového prohlížeče a nastavení cookie.

Podle typu rozeznáváme cookies:

  • funkční – zajišťují správné fungování webu,
  • marketingové – využívají se pro lepší cílení reklam a remarketing,
  • analytické – používají se k měření návštěvnosti webu,
  • preferenční – umožňují zapamatovat si uživatelská nastavení (například nastavení jazyka, měny a dalších preferencí).

Souhlas s používáním cookies

Každý prohlížeč umožňuje administraci cookies. V nastavení prohlížeče se dají cookies blokovat, mazat, úplně zakázat, případně je lze omezit nebo povolit pouze pro vybrané webové stránky. Některé prohlížeče nabízí anonymní režim, který po zavření všech anonymních oken neuloží historii navštívených webů a ani soubory cookie. Více informací najdete v nápovědě konkrétních prohlížečů:

Tento web používá Google Analytics

Tyto webové stránky používají soubory cookie k analýze návštěvnosti. K tomu jsou využívány nástroje služby Google Analytics, které poskytuje společnost Google, Inc. Pomocí Google Analytics se ukládají anonymní cookies, díky kterým zjišťujeme, kolik uživatelů navštíví stránky, co uživatele nejvíc zajímá nebo jak dlouho na stránkách zůstanou. Tyto informace nám pomáhají zlepšit výkon webových stránek. Web nevyužívá Google Analytics ke shromažďování osobních údajů ani jiných informací, které by mohly vést k identifikaci návštěvníků webových stránek.

Více informací o zpracování a využití dat najdete ve smluvních podmínkách společnosti Google, podrobnější informace o Google Analytics jsou dostupné zde.

Jak zakázat sledování Google Analytics

Nechcete-li poskytovat anonymní data o používání webu službě Google Analytics, můžete si do prohlížeče nainstalovat přídavný doplněk pro odhlášení ze služby Google Analytics. Po nainstalování do prohlížeče a aktivaci nebudou data dále odesílána.

info@yourmove.cz

MARTIN SOUČEK © Copyright 2024. All Rights Reserved. Cookies a podmínky používání